Sunday, September 28, 2014

Branko Cuic: "Este un meci de Cupă, deci este un meci cu 8 sferturi"

După un început slab de partidă, în care au fost conduşi cu 12-28, clujenii de la U-Banca Transilvania au întors scorul cu BC Timişoara, câştigând prima manşă a dubleu cu bănăţenii din runda inaugurală a Cupei României cu 73-71. Calificarea se va decide însă pe Bega pe 1 octombrie, dată la care este programată partida retur.

Branko Cuic a contribuit la victoria alor săi cu 13 puncte, 5 recuperări şi 8 pase decisive.
Este un meci de Cupă, deci este un meci cu 8 sferturi. Pot să zic că este o victorie de moral. Am arătat astăzi două reprize diferite, în primul rând în ceea ce privește atitudinea. Nu contează că a intrat mingea sau nu până la pauză, dar nu se poate să deschidem meciul cu o asemenea atitudine. Doar atitudinea ne-a făcut să câștigăm acest meci. Suntem destul de experimentați ca să nu ne mai uităm pe tabela, sunt două puncte la pauza acestui meci și atât. - Branko Cuic, jucător U-Banca Transilvania (u-mobitelco.ro)