Sunday, October 26, 2014

BCM Piteşti trece fără emoţii de Gaz Metan

Într-un meci contând pentru etapa cu numărul 4 a Ligii Naţionale, BCM Piteşti a dat piept în Trivale cu Gaz Metan. Argeşenii şi-au trecut în cont victoria la un scor care nu lasă loc de nici o interpretae, 83-63 (27-16, 19-18, 21-16, 16-13).

Echilibrul pe tabelă s-a menţinut până în minutul 4, la 10-10, după care echipa antrenată de Hristu Şapera a realizat un run incredibil de 17-0 prin care s-a desprins la 27-10. Medieşenii s-au trezit din letargie şi s-au apropiat la 27-22 în debutul sfertului al doilea, însă gazdele au declanşat repede din nou tăvălugul şi la pauza mare tabela a indicat 46-34. În repriza secundă jocul a curs într-o singură direcţie, băieţii lui Ovidiu Teleabă nedând nici o secundă impresia că mai pot pune în pericol succesul argeşenilor.

BCM Piteşti: Sutalo 19 puncte (7 recuperări, 3 pase decisive), Ross 14, Milosevic 13, Orbeanu 10, Faber 10, Kovac 8, Pilcevic 5, Fraseniuc 2, Neguţ 2.

Gaz Metan: Durkovic 15, Navickas 11, Pustahvar 10, Siladji 10, Solopa 5, Nikolic 4, Gavrilă 4, Popa 3, Plumb 1.