Monday, October 13, 2014

Srecko Sekulovic: "Aştept mult mai mult de la titulari"

În a doua etapă a Ligii Naţionale, BC Mureş a pierdut pe teren propriu în faţa formaţiei SCM Craiova cu scorul de 75-77.

Sunt total dezamăgit de jocul nostru, am avut avantaj, dar nu l-am putut menţine. Din păcate oamenii de bază au ratat foarte mult, am fost nervoşi în această partidă şi nu ştiu cauza. Am făcut multe greşeli în sfertul trei, iar Craiova nu a aşteptat prea mult să preia conducerea. Păcat, fiindcă puteam fi în top cu acete trei meciuri de pe teren propriu în startul campionatului. Nu am avut în cariera mea atâtea probleme în atac, cum am acum la Mureş. Sunt mulţumit de primul sfert, dar în rest... Nu am marcat după aceea nici de la distanţă, şi n-am nimerit nici din interior. Aştept mult mai mult de la titulari, sunt prea puţine acele 8-9 puncte marcate de ei. Şi în plus nu jucăm ca o echipă. Trebuie să schimbăm ceva urgent. Nu avem jucători ofensivi, nu suntem periculoşi. În plus cele 14 mingi pierdute sunt din nou foarte multe. - Srecko Sekulovic, antrenor BC Mureş (bcmures.com)