Tuesday, November 11, 2014

Eşec la scor pentru CSM Oradea în EuroChallenge

CSM Oradea a pierdut şi al doilea meci disputat în Grupa D a EuroChallenge. Echipa antrenată de Cristian Achim a cedat marţi seara în Arena "Toni Alexe" cu scorul de 74-101 (16-25, 14-24, 21-27, 23-25) în faţa câştigătoarei SuperLigii din Rusia, Avtodor Saratov.

Bihorenii au început bine meciul, desprinzându-se repede la 14-6, dar oaspeţii au replicat tăios şi până la sfârşitul primului sfert au întors situaţia la 16-25. Odată instalaţi la cârma jocului, ruşii au mărşăluit spre o victorie categorică.

În minutul 26 s-a înregistrat cea mai mare diferenţă în favoarea formaţiei vizitatoare, de 28 de puncte, tabela indicând 43-71.

Punctele vicecampioanei României au fost înscrise de Dillon 23, Hatten 12, Markovic 12, Krapic 12, Subotic 7, Pantic 6 şi Guţoaia 2.