Wednesday, December 17, 2014

Nemanja Milosevic: "Este o realizare foarte mare pentru clubul nostru"

Energia Târgu-Jiu a pierdut la scor ultimul meci disputat în cadrul Grupei B a EuroChallenge, 97-74 pe terenul vicecampioanei Bulgariei, Lukoil Academic, însă gorjenii, care se află la prima participare în cupele europene, au obţinut calificarea în faza următoare a competiţiei.

Nu a fost cel mai bun meci pentru noi, dar rezultatul final după acest ultim meci din grupă este unul pozitiv pentru că am reușit să ne calificăm în ultimele 16 echipe din competiție. Lukoil a jucat mult mai bine decât noi, au avut câteva momente bune în ofensivă, în special în prima repriză. Am încercat să revenim, dar nu am avut un ritm bun. Suntem fericiți că vom juca în următoarea fază din EuroChallenge. Este o realizare foarte mare pentru clubul nostru. - Nemanja Milosevic, jucător Energia Târgu-Jiu (csenergia.ro)

No comments:

Post a Comment