Thursday, December 25, 2014

Toate rezultatele şi clasamentul la finalul turului

La finalul turului, podiumul Ligii Naţionale este format din formaţiile Steaua CSM EximBank, CSU Asesoft şi BCM Piteşti. Bucureştenii sunt campioni de iarnă cu un bilanţ de 11 victorii şi o singură înfrângere.


Clasament 
  1.  Steaua CSM EximBank - 23 P.
  2. CSU Asesoft - 22 P. 
  3. BCM Piteşti - 20 P. 
  4. CSU Atlassib - 19 P. 
  5. CSM Oradea - 19 P. 
  6. U-Banca transilvania - 18 P. 
  7. BC Timişoara - 18 P. 
  8. Energia Târgu-Jiu- 18 P. 
  9. BC Mureş - 17 P. 
  10. Gaz Metan - 17 P. 
  11. SCM Craiova - 16 P. 
  12. Timba Timişoara - 15 P. 
  13. Universitatea Cluj - 12 P. 



TUREtapa 1
4 octombrie69-80U-Banca TransilvaniaCSU Asesoft
89-68BC MureşGaz Metan
81-108Universitatea ClujCSM Oradea
72-73Energia RovinariSCM Craiova

(stă)CSU Atlassib
83-90Timba TimişoaraBCM Piteşti
75-85BC TimişoaraSteaua CSM EximBank

Etapa 2
11 octombrie71-86Gaz Metan U-Banca Transilvania
73-90CSM OradeaCSU Asesoft 
75-77BC MureşSCM Craiova
102-66CSU AtlassibUniversitatea Cluj
60-83BCM PiteştiEnergia Rovinari

Steaua CSM EximBank(stă)
70-82Timba TimişoaraBC Timişoara
Etapa 3
18 octombrie94-60U-Banca TransilvaniaCSM Oradea
96-81Gaz MetanSCM Craiova
91-71CSU AsesoftCSU Atlassib
78-85BC MureşBCM Piteşti
70-99Universitatea ClujSteaua CSM EximBank
78-68Energia RovinariBC Timişoara

(stă)Timba Timişoara
Etapa 4
25 octombrie90-86SCM CraiovaU-Banca Transilvania
86-84CSU AtlassibCSM Oradea
83-63BCM PiteştiGaz Metan 
86-84Steaua CSM EximBankCSU Asesoft
85-71BC TimişoaraBC Mureş
94-54Timba TimişoaraUniversitatea Cluj

Energia Rovinari(stă)
Etapa 5
1 noiembrie82-83U-Banca TransilvaniaCSU Atlassib 
81-92SCM CraiovaBCM Piteşti
93-94CSM OradeaSteaua CSM EximBank
84-80Gaz Metan BC Timişoara
87-64CSU Asesoft BC Timba Timişoara

BC Mureş(stă)
64-76Universitatea ClujEnergia Rovinari
Etapa 6
8 noiembrie86-79BCM PiteştiU-Banca Transilvania
78-65Steaua CSM EximBankCSU Atlassib 
79-73BC TimişoaraSCM Craiova
78-86BC Timba TimişoaraCSM Oradea

(stă)Gaz Metan 
76-79Energia RovinariCSU Asesoft 
105-86BC MureşUniversitatea Cluj
Etapa 7
15 noiembrie57-64U-Banca TransilvaniaSteaua CSM EximBank
74-70BCM PiteştiBC Timişoara
101-76CSU Atlassib SibiuTimba Timişoara

SCM Craiova(stă)
95-88CSM OradeaEnergia Rovinari
88-74Gaz Metan Universitatea Cluj
82-85CSU Asesoft BC Mureş
Etapa 8
22 noiembrie89-85BC TimişoaraU-Banca Transilvania
80-86Timba TimişoaraSteaua CSM EximBank

(stă)BCM Piteşti
69-53Energia RovinariCSU Atlassib 
62-76Universitatea ClujSCM  Craiova
76-78BC MureşCSM Oradea
81-77CSU Asesoft Gaz Metan 
Etapa 9
29 noiembrie82-62U-Banca TransilvaniaTimba Timişoara

BC Timişoara(stă)
88-84Steaua CSM EximBankEnergia Rovinari
91-70BCM PiteştiUniversitatea Cluj
91-78CSU Atlassib BC Mureş
77-87SCM CraiovaCSU Asesoft 
82-73CSM OradeaGaz Metan 
Etapa 10
6 decembrie
(stă)U-Banca Transilvania
81-61Energia RovinariTimba Timişoara
68-96Universitatea ClujBC Timişoara
78-86BC MureşSteaua CSM EximBank
84-64CSU Asesoft BCM Piteşti
77-74Gaz Metan CSU Atlassib 
75-68CSM OradeaSCM U Craiova
Etapa 11
13 decembrie92-72U-Banca TransilvaniaEnergia Rovinari

(stă)Universitatea Cluj
72-75Timba TimişoaraBC Mureş
79-98BC TimişoaraCSU Asesoft 
88-90Steaua CSM EximBankGaz Metan 
99-94BCM  PiteştiCSM Oradea
75-61CSU Atlassib SCM  Craiova
Etapa 12
19 decembrie70-108Universitatea ClujU-Banca Transilvania
83-62BC MureşEnergia Rovinari

CSU Asesoft (stă)
64-85Gaz Metan Timba Timişoara
91-66CSM OradeaBC Timişoara
83-99SCM CraiovaSteaua CSM EximBank
83-76CSU Atlassib BCM Piteşti
Etapa 13
23 decembrie75-73U-Banca TransilvaniaBC Mureş
67-79Universitatea ClujCSU Asesoft 
77-71Energia RovinariGaz Metan 

(stă)CSM Oradea
99-90Timba TimişoaraSCM Craiova
92-75BC TimişoaraCSU Atlassib 
80-71Steaua CSM EximBankBCM  Piteşti



No comments:

Post a Comment