Sunday, January 4, 2015

Brandon Johnson: "Suntem gata să ne întoarcem la muncă"

CSU Atlassib debutează în noul an cu o deplasare la Târgu-Jiu pentru confruntarea cu Energia contând pentru manşa tur a sferturilor Cupei României. În partida din Liga Naţională disputată între cele două formaţii tot în fieful gorjenilor, gazdele s-au impus cu 69-53.

Partida este programată luni, 5 ianuarie, cu începere de la ora 18:00, şi va fi transmisă în direct pe Digi Sport 2.
Următorul meci, cu Rovinari, va fi dificil. În Campionat, când am jucat cu ei, am pierdut la 20 de puncte. Nu am jucat prea bine, dar ei au o echipă bună și vor juca puternic, așa cum fac mereu. Ca și celelalte meciuri din Campionat, va fi un meci greu și va fi dificil să-l câștigi, dar cred că suntem pregătiți, ne-am antrenat intens și sunt sigur că suntem pregătiți. În ultimele zile ne-am întors în sala la antrenamente și am muncit din greu, după zilele din pauza de Crăciun, și suntem gata să ne întoarcem la muncă. Toată lumea a mers acasă, și-a vizitat familiile, și-a relaxat mintea, au uitat de baschet câteva zile. Acum ne-am întors pregătiți pentru partea a doua a Campionatului. Rovinari este o echipă foarte bună, un antrenor foarte bun, o chimie bună, joacă puternic și acționează bine în atac. Va fi dificil, dar mergem acolo să jucăm cât de bine putem, să acționăm și să ne facem schemele. - Brandon Johnson, jucător CSU Atlassib (csusibiu.ro)