Wednesday, January 14, 2015

CSM Oradea începe cu dreptul returul campionatului

În prima etapă a returului Ligii Naţionale, CSM Oradea a dispus pe teren propriu de Universitatea Cluj cu scorul de 95-66 (18-18, 26-13, 23 20, 28-15).

Oaspeţii au înceăut bine partida, conducând cu 2-9 în minutul 3, dar după un prim sfert încheiat la egalitate, 18-18, jocul a curs într-o singură direcţie, spre victoria echipei antrenate de Cristian Achim.

CSM Oradea: Krapic 22, Markovic 15, Dillon 15, Nuhanovic 14, Pantic 11, Paşca 6, Lupusavei 6, Hatten 4, Varga 2.

Universitatea Cluj: Burrell 26, Mays 15, Krysevich 8, Kyosev 6, Crainic 4, Borşa 2, Racoviţan 2, Anghel 1, Belin 1.

La sfârşitul săptămânii, pe 17 ianuarie, bihorenii vor evolua în fieful campioanei CSU Asesoft, şi tot sâmbătă Universitatea va primi vizita celor de la CSU Atlassib.