Wednesday, March 4, 2015

Victorie pentru BCM Piteşti pe terenul ultimei clasate | FOTO

BCM Piteşti s-a impus în partida cu Universitatea Cluj disputată în deplasare cu scorul de 67-92 (22-25, 11-22, 11-18, 23-27).

În primul sfert, echipa antrenată de Flavius Lăpuşte a ţinut ritmul cu adversarii, după primele 10 minute tabela indicând 22-25, dar, la reluare, oaspeţii au controlat autoritar jocul, deprinzându-se la 33-47 până la pauza mare. Astfel, repriza secundă nu a mai avut istoric, partida curgând spre victoria argeşenilor. Profitând de avantajul constant al elevilor săi, tehnicianul Hristu Şapera a rulat până la finalul întâlnirii întreg lotul.

Universitatea Cluj: Burrell 22 (3 recuperări, 6 pase decisive), Borşa 15 (5 recuperări, 2 pase decisive), Perkins 13, Krysevich 9, Mays 2, Racoviţan 2, Kyosev 2.

BCM Piteşti: Ross 25, Sutalo 25, Milosevic 12 (10 recupeărri, 2 pase decisive), Maric 11 (3 recupeărri, 8 pase decisive), Djapa 7, Fraseniuc 6, Căprărescu 4, Chirof 2.