Sunday, April 5, 2015

Selecţionata Sud se impune la All Star Game. Milosevic, MVP

Ediţia 2015 a All Star Game România, desfăşurată în Sala Polivalentă Dinamo din capitală, s-a încheiat cu victoria reprezentativei Sudului. Nordul a dominat primul sfert, conducând cu 23-38 în minutul 10 şi cu 53-67 la pauza mare, dar băieţii lui Hristu Şapera şi Antonis Constantinides au întors rezultatul în repriza secundă, impunându-se în final la scorul de 114-111 (23-38, 30-29, 28-12, 33-32).

MVP-ul meciului stelelor a fost desemnat Nemanja Milosevic. Jucătorul Energiei Târgu-Jiu şi membru al selecţionatei Sud a reuşit double-double-ul, trecându-şi în cont 29 de puncte şi 10 recuperări. Pentru învingători şi-au mai trecut numele pe lista marcatorilor Ross 18,  Runkauskas 13 (1 recuperare, 6 pase decisive), Burlacu 11 (7 recuperări, 5 pase decisive), Darby 10, Flowers 8, Watson 7, Nicoară 4 (3 recuperări, 6 pase decisive), Popa Calotă 4, Drăguşin 4, Paul 4, Karpelesz 2.

Pentru Nord au înscris Dykes 19 (8 recuperări, 7 pase decisive), Silvăşan 16 (6 recuperări, 4 pase decisive), Barnette 16, Subotic 14, Dillon 12, Baciu 10, Mandache 8, Popescu 6, Jovanovic 3, Tudor 3, Adamovic 2, Lazăr 2.