Wednesday, October 28, 2015

EuroCup | Steaua CSM EximBank - Banvit 64-78

Miercuri seara, Steaua CSM EximBank a dat piept cu Banvit Baniderma în al treilea meci disputat în cadrul Grupei D a EuroCup. Echipa din capitală a cedat cu 64-78 (15-20, 12-21, 15-14, 22-23).

După o primă repriză controlată clar de oaspeţi, la pauza mare fiind 27-41, băieţii lui Hristu Şapera au avut o răbufnire de orgoliu în debutul sfertului al treilea, strângând situaţia de pe tabelă la 38-47. Simţind că pierd teren, turcii au dat din nou năvală şi în mai puţin de 10 minute s-au desprins la un categoric 49-71, astfel că finalul întâlnirii a fost doar o formalitate pentru formaţia vizitatoare.

Pentru bucureşteni au înscris Nicoară 17, Amis 13, Marinovic 12, Cooper 7, Rasic 6, Drăguşin 4, Ikovlev 4 şi Szijarto 1.