Saturday, October 24, 2015

Liga Naţională | SCM Craiova - Steaua CSM EximBank 64-75

SCM Craiova a sufeit prima înfrângere în actuala ediţie a Ligii Naţionale, cedând sâmbătă seara pe teren propriu în faţa formaţiei Steaua CSM EximBank cu scorul de 64-75 (8-12, 20-17, 18-25, 18-21).

Echipa din capitală şi-a adjudecat primul sfert cu 8-12, pentru a se desprinde apoi la 17-28, dar doljenii au revenit în joc în finalul sfertului secund, reuşind un parţial de 11-1 prin care s-au apropiat la o singură lungime până la intrarea la vestiare, când tabela a indicat 28-29.

În debutul părţii a doua a întâlnirii, gazdele au trecut în premieră la conducere, la 33-32, dar bucureştenii au apăsat din nou acceleraţia, controlând jocul în ultimele minute.

SCM Craiova: Djurasovic 19, Burlacu 18, Micic 12, Popescu 7, Bozovic 6, Grubor 2.

Steaua CSM EximBank: Nicoară 14, Marinovic 14, Amis 13, Rasic 11, Cooper 6, Ikovlev 6, Paul 5, Drăguşin 4, Szijarto 2.