Sunday, November 29, 2015

FOTO | U-Banca Transilvania - SCM Craiova 81-63

Într-un meci din cadrul etapei a X-a a Ligii Naţionale, U-Banca Transilvania s-a impus la Cluj-Napoca în faţa celor de la SCM Craiova cu scorul de 81-63 (14-21, 21-13, 22-15, 24-14).

Prima repriză a fost una echilibrată, fiecare dintre cele două adversare trecându-şi în cont câte un sfert, astfel că la pauza mare tabela a indicat 35-34.

La reluare, Kyndall Dykes a rupt ritmul cu şapte puncte consecutive pentru 42-34 şi băieţii lui Marcel Ţenter s-au instalat comfortabil la cârma jocului, avantajul crescând constant în favoarea lor până la ultimul fluier, când s-a înregistrat o diferenţă de 18 puncte, cea mai mare a întâlnirii.

U-Banca Transilvania: Hargrove 23, Dykes 22, pasalic 11, Torok 9, Adamovic 6, Jawara 6, Jucan 2, Kuti 2.

SCM Craiova: Popescu 14, Djurasovic 12, Johnson 12, Burlacu 11, Bozovic 7, Covington 5, Grubor 2.