Sunday, November 15, 2015

Liga Naţională | CSU Atlassib - SCM Craiova 85-78

CSU Atlassib a obţinut sâmbătă a patra victorie la rând în campionat. Echipa antrenată de Dan fleşeriu a trecut pe teren propriu de SCM Craiova cu 85-78 (19-26, 23-16, 20-14, 23-22).

Oaspeţii au început mai bine partida, conducând cu 0-7 şi 1-10 pentru a-şi adjudeca primul sfert la 19-26. La reluare însă, sibienii au întors roata şi la pauza mare s-a înregistrat egalitate la 42-42. În partea a doua a întâlnirii, gazdele au preluat definitv frâiele jocului, cu excepţia scorului de 42-44 din minutul 21 aflându-se în permanenţă în avantaj pe tabelă.

Băieţii lui Oliver Popovic s-au apropiat periculos în câteva rânduri, la o singură lungime, la 50-49 sau 56-55, dar sibienii au stopat de fiecare dată avântul adversarilor, asigurându-şi un final fără mari emoţii.

CSU Atlassib: Hardy 20, Popa Calotă 14, Mijajlovic 14, Gilbert 14, Harrison 9, Păun 8, Paul 6.

SCM Craiova: Micic 15, Johnson 14, Djurasovic 10, Grubor 9, Bozovic 8, Burlacu 8, Popescu 7, Covington 7.