Tuesday, December 15, 2015

FOTO | U-Banca Transilvania - Gaz Metan 78-62

În partida care a deschis etapa a XIII-a a Ligii Naţionale, U-Banca Transilvania a dispus pe teren propriu de Gaz Metan cu scorul de 78-62 (16-13, 13-16, 23-13, 26-20).

Oaspeţii au reuşit o primă repriză foarte bună, îm care au condus şi la 9 puncte, iar la pauza mare s-a înregistrat egalitate la 29-99, dar în partea secundă jocul a curs într-o singură direcţie. Băieţii lui Marcel Ţenter s-au instalat confortabil la cârma meciului, pentru a se impune la o diferenţă de nu mai puţin de 16 puncte.

U-Banca Transilvania: Dykes 23, Baciu 14, Jucan 9, Jorovic 7, Kalnichenko 6, Zigeranovic 6, Hargrove 6, Torok 4, Pasalic 3.

Gaz Metan: Pustahvar 18, Grabauskas 11, Navickas 10, Peciukas 10, Popa 6, Şolopa 5, Nikolic 2.