Sunday, December 20, 2015

Liga Naţională | Dinamo - BCM Piteşti 93-68

Într-un meci disputat sâmbătă fără spectatori, Dinamo a zdrobit pe teren propriu formaţia BCM Piteşti, scor 93-68 (31-15, 29-12, 14-17, 19-24).

Patru minute, atât a ţinut echilibrul între cele două adversare. De la 9-9, gazdele s-au dezlănţuit, reuşind un parţial de 22-6 prin care şi-au adjudecat primul sfert cu 31-15.

Argeşenilor parcă li s-a turnat ciment în ghete, pentru că au rămas pur şi simplu fără nici o reacţie. Pe parchet a mai existat o singură echipă, "câinii" zburdând spre un incredibil 72-33 în minutul 25.

Finalul întâlnirii nu a avut istoric, soarta partidei fiind decisă cu mult înainte de ultimul fluier al arbitrilor.

Dinamo: Sutalo 26, Dahlman 15 (9 recuperări, 1 intercepţie), Nenad Sulovic 12 (6 recuperări, 7 pase decisive), Babkauskas 12 (2 recuperări, 7 pase decisive, 1 intercepţie), Marinov 11, Balaban 7, Corpodean 7, Orbeanu 3.

BCM Piteşti: Mladenovic 14 (14 recuperări, 1 pasă decisivă, 2 capace), Ross 13 (7 pase decisive, 2 intercepţii), Pustozvonov 12, Bobrov 8, Balmuş 8, Stamenkovic 7, Jogela 3, Neguţ 2.