Wednesday, February 3, 2016

Liga Națională | BCM Pitești - U-Banca Transilvania 72-68

Într-un meci din cadrul etapei a XIX-a a Ligii Naționale, BCM Pitești a trecut pe teren propriu de U-Banca Trasnilvania cu scorul de 72-68 (24-21, 10-15, 20-11, 18-21).

Argeșenii au întrerupt astfel seria de cinci victorii consecutive a echipei antrenate de Marcel Țenter.

Prima repriză a fost una echilibrată, cele două adversare alternând la conducere. La pauza mare tabela a indicat 34-36, dar la revenirea pe parchet gazdele au preluan frâiele jocului, reușind un run de 9-0 prin care au întors situația la 43-36.

Din acel moment, cu excepția unei egalități la 45-45, formația din Trivale s-a aflat în permanență la conducere, meciul curgând spre victoria trupei lui Andjelko Mandic.

BCM Pitești: Pustozvonov 18, Ross 17, Madenovic 14, Lee 13, Bobrov 5, Tudor 5.

U-Banca Transilvania: Pasalic 14, Kalnichenko 13, Zigeranovic 12, Adamovic 9, Dykes 9, Jucan 5, Torok 2, Baciu 2.