Saturday, March 26, 2016

Liga Națională | CSU Atlassib - BC Mureș 86-76

În ultimul meci din cadrul etapei a XXIX-a a Ligii Naționale, CSU Atlassib a trecut pe teren propriu de BC Mureș cu scorul de 86-76 (14-17, 29-18, 19-12, 24-29).

Formația vizitatoare a început mai bine partida și și-a adjudecat primul sfert la 14-17, dar sibienii au replicat cu un parțial de 29-18, prin care s-au desprins la 43-35 până la pauza mare.

La reluare, jocul a curs tot în favoarea gazdelor, care și-au mărit constant avantajul, distațându-se la
64-47 până în minutul 31. Astfel, finalul întâlnirii nu a avut istoric.

Gilbert și Tincu au fost în formă la aruncările de la mare distanță, scuturând împreună de 9 ori plasa coșului din afara semicercului.

CSU Atlassib: Hardy 23, Gilbert 20, Mijajlovic 13, Lalovic 13, Tincu 12, Cioacătă 2, Harrsion 2.

BC Mureș: Mohammed 18, Barro 16, Jurevicus 15, Martinic 11, Pustahvar 5, Barabasi 4, Polyak 3, Scott 2.