Wednesday, March 9, 2016

Liga Națională | SCM Craiova - CSU Atlassib 84-80

Într-un meci contând pentru etapa cu numărul 26 a Ligii Naționale, SCM Craiova a dispus pe teren propriu de CSU Atlassib cu scorul de 84-80 (13-25, 24-16, 17-23, 30-16).

Oaspeții au început excelent partida, adjudecându-și primul sfert cu un categoric 13-25. La reluare, echipa antrenată de Vladimir Vuksanovic a preluat inițiativă, iar până la pauza mare a reușit să strângă situația de pe tabelă la 37-41.

La fel ca și în prima repriză, sibienii au debutat cu dreptul și în cea de-a doua, realizând un parțial de 17-25 prin care s-au desprins la 54-66. În ultimele 9 minute de joc, gazdele au făcut însă un adevărat tur de forță, întorcând soarta partidei.

SCM Craiova: Bureau 20, Hargrove 14, Pilcevic 14, Johnson 13, Burlacu 10, Micic 8, Pantic 3, Popescu 2.

CSU Atlassib: Hardy 19, Gilbert 16, Paul 13, Mijajlovic 11, Tincu 11, Popa Calotă 8, Harrison 2.