Tuesday, April 26, 2016

Dan Fleșeriu: "O victorie dulce, o revanșă după meciurile de la Cluj"

Într-o atmosferă cum ar trebui să fie în cât mai multe săli, CSU Atlassib a dispus luni seara cu 93-91 de U-Banca Transilvania, strângând astfel la 2-1 scorul la general în seria din sferturile campionatului.
O victorie dulce, o revanșă după meciurile de la Cluj în care am fost aproape și am fost foarte supărat pentru că am greșit foarte mult și consider că noi am pierdut meciurile respective. Mă bucur de faptul că băieii au avut puterea să se apere, pe tot parcursul meciului, atât de bine. La pauză, Clujul avea procentajul de 67% la aruncări, în condițiile în care noi făceam apărare destul de agresivă, peste ceea ce am făcut în restul campionatului, și totuși ei au marcat extrem de bine. Mă bucur că nu au reușit să țină ritmul până la final și că, de data aceasta, chiar dacă avem bancă mai scurtă, am părut că suntem mai proaspeți la final. - Dan Fleșeriu, antrenor CSU Atlassib (csusibiu.ro)