Monday, April 25, 2016

Play-off | CSU Atlassib - U-Banca Transilvania 93-91

CSU Atlassib relansează seria cu U-Banca Transilvania din cadrul sferturilor Cupei României. Echipa antrenată de Dan Fleșeriu s-a impus cu 93-91 (17-22, 29-27, 22-22, 25-20) în primul meci disputat pe teren propriu, iar scorul la general este acum 2-1 în favoarea clujenilor.

Partida a fost una extrem de disputată, iar finalul a fost pe muchie de cuțit, Cu aproximatic două minute înainte de expirarea timpului regulamentar, tabela indica 85-88. Igor Mijajlovic a răsturnat scorul cu două reușite cosecutive de la mare distanță, dar Muhamed Pasalic a restabilit egalitatea la 91-91 cu 16 secunde rămase de joc.

Punctele izbăvitoare ale gazdelor au fost înscrise de la linia de pedeapsă de Michael Harrison.

Următorul meci va avea loc miercuri, 27 aprilie, tot în Sala Transilvania, cu începere de la ora 20:00.

CSU Atlassib: Gilbert 25, Popa Calotă 19, Mijajlovic 17, Hardy 15, Harrison 10, Lalovic 7.

U-Banca Transilvania: Dykes 19, Pasalic 19, Todic 13, Adamovic 10, Zigeranovic 8, Kuti 7, Guțoaia 6, Kalnichenko 5, Torok 2, Baciu 2.