Thursday, April 21, 2016

Play-off | SCM Craiova - BC Mureș 96-99

BC Mureș are 0-2 la general în seria cu SCM Craiova din faza sferturilor Ligii Naționale. "Tigrii" s-au impus în al doilea meci disputat în Bănie. tot în prelungiri, cu scorul de 96-99 (25-25, 23-26, 20-19, 15-13, 13-16).

Alhaji Mohammed a fost din nou principalul marcator al oaspeților, el fiind autorul a 29 de puncte. Americano-ghanezu a înscris în total în cele două partide nu mai puâin de 63 de puncte.

De remarcat este și evoluția lui Laszlo Lazăr. După ce în primul meci a fost aproape de un double-double, cu 9 puncte și 9 recuperări, în jocul de miercuri, pivotul originar din Oradea a comtabilizat 12 puncte, 6 recuperări, 1 pasă decisivă și 3 capace.

SCM Craiova: Hargrove 25, Pilcevic 18, Pantic 18, Burlacu 13, Johnso 9, Popa 5, Micic 4, Popescu 2.

BC Mureș: Mohammed 29, Martinic 26, Lazăr 12,  Jurevicus 11,  Gajovic 9, Barro 7, Pstahvar 3, Fraseniuc 2.