Wednesday, May 11, 2016

FOTO | Semifinale| U-Banca Transilvania - CSM Oradea 79-70

U-Banca Transilvania a revenit în cărțile calificării în finala campionatului. Clujenii s-au impus în primul meci al seriei cu CSM Oradea disputat pe teren propriu cu 79-70 (24-17, 10-19, 27-13, 18-21), iar scorul la general este de 2-1 în favoarea bihorenilor.

Diferența în favoarea gazdelor s-a făcut în sfertul al treilea, pe care echipa antrenată de Marcel Țenter și l-a adjudecat cu 27-13,  în prim plan aflându-se Cătălin Baciu, care a înscris nu mai puțin de 15 puncte în primele 10 minute de după pauza mare.

Martin Zeno a avut o evoluție de zile mari, el fiind autorul a 30 de puncte, însă prestaâia texanului nu a fost îndeajuns pentru formația vizitatoare.

Meciul patru al seriei va avea loc vineri cu începere de la ora 20:15 în Sala Polivalentă din Cluj-Napoca.

U-Banca Transilvania: Baciu 19, Dykes 17, Kalnichenko 10, Adamovic 10, Guțoaia 10, Todic 5, Pasalic 3, Torko 2.

CSM Oradea: Zeno 30, Franklin 10, Barnette 9, Mandache 8, Nuhanovic 6, Zupan 5, Pașca 2.