Monday, July 10, 2017

Programul Ligii Naționale de baschet masculin - ediția 2017-2018

12 formații vor lua startul în noua ediție a Ligii Naționale, care se va desfășura după același format ca și în ultimele sezoane, mai exact după tur şi retur se vor juca grupele 1-6 şi 7-12 după care vor urma play-off-ul și play-out-ul.

În stagiunea precedentă, CSM Ploiești a renunțat la participarea în prima ligă înainte de debutul campionatului, iar Olimpic Baia Mare s-a retras din competiție în luna februarie. În noul sezon statutl de nou-promovate le revine formațiilor Timba Timișoara și Politehnica Iași. Campioana în exercițiu este U-Banca Transilvania.



TUR

Etapa 1 - 07.10.2017

Phoenix Galați - BC Mureș
SCM U Craiova - Politehnica Iași
Steaua CSM Eximbank - Dinamo
CSM Oradea - CSU Sibiu
U-Banca Transilvania - BCM Pitești
BC SCM Timișoara - Timba Timișoara

Etapa 2 - 14.10.2017

BC Mureș - SCM U Craiova
Politehnica Iași - Phoenix Galați
Dinamo - CSM Oradea
CSU Sibiu Steaua - CSM Eximbank
BCM Pitești - BC SCM Timișoara
Timba Timișoara - U-Banca Transilvania

Etapa 3 - 21.10.2017

Steaua CSM Eximbank - BC Mureș
CSM Oradea - Politehnica Iași
U-Banca Transilvania - Dinamo
BC SCM Timișoara - CSU Sibiu
Phoenix Galați - BCM Pitești
SCM U Craiova - Timba Timișoara

Etapa 4 - 28.10.2017

BC Mureș - CSM Oradea
Politehnica Iași - Steaua CSM Eximbank
Dinamo - BC SCM Timișoara
CSU Sibiu - U-Banca Transilvania
BCM Pitești - SCM U Craiova
Timba Timișoara - Phoenix Galați

Etapa 5 - 04.11.2017

U-Banca Transilvania - BC Mureș
BC SCM Timișoara - Politehnica Iași
Timba Timișoara - Dinamo
BCM Pitești - CSU Sibiu
Phoenix Galați - CSM Oradea
SCM U Craiova - Steaua CSM Eximbank

Etapa 6 - 11.11.2017

BC Mureș - BC SCM Timișoara
Politehnica Iași - U-Banca Transilvania
Dinamo - BCM Pitești
CSU Sibiu - Timba Timișoara
Steaua CSM Eximbank - Phoenix Galați
CSM Oradea - SCM U Craiova

Etapa 7 - 02.12.2017

Timba Timișoara - BC Mureș
BCM Pitești - Politehnica Iași
SCM U Craiova - Dinamo
Phoenix Galați - CSU Sibiu
BC SCM Timișoara - Steaua CSM Eximbank
U-Banca Transilvania CSM Oradea

Etapa 8 - 09.12.2017

BC Mureș - BCM Pitești
Politehnica Iași - Timba Timișoara
Dinamo - Phoenix Galați
CSU Sibiu - SCM U Craiova
Steaua CSM Eximbank - U-Banca Transilvania
CSM Oradea - BC SCM Timișoara

Etapa 9 - 16.12.2017

CSU Sibiu - BC Mureș
Dinamo - Politehnica Iași
BCM Pitești - CSM Oradea
Timba Timișoara Steaua CSM Eximbank
Phoenix Galați BC SCM Timișoara
SCM U Craiova U-Banca Transilvania

Etapa 10 - 23.12.2017

BC Mureș - Dinamo
Politehnica Iași - CSU Sibiu
Steaua CSM Eximbank - BCM Pitești
CSM Oradea - Timba Timișoara
U-Banca Transilvania - Phoenix Galați
BC SCM Timișoara - SCM U Craiova

Etapa 11 - 28.12.2017

Politehnica Iași - BC Mureș
CSU Sibiu - Dinamo
Timba Timișoara - BCM Pitești
SCM U Craiova - Phoenix Galați
CSM Oradea - Steaua CSM Eximbank
BC SCM Timișoara - U-Banca Transilvania

RETUR

Etapa 12 - 04.01.2018

BC Mureș - Phoenix Galați
Politehnica Iași - SCM U Craiova
Dinamo - Steaua CSM Eximbank
CSU Sibiu - CSM Oradea
BCM Pitești-  U-Banca Transilvania
Timba Timișoara - BC SCM Timișoara

Etapa 13 - 07.01.2018

SCM U Craiova - BC Mureș
Phoenix Galați - Politehnica Iași
CSM Oradea - Dinamo
Steaua CSM Eximbank - CSU Sibiu
BC SCM Timișoara - BCM Pitești
U-Banca Transilvania - Timba Timișoara

Etapa 14 - 13.01.2018

BC Mureș - Steaua CSM Eximbank
Politehnica Iași - CSM Oradea
Dinamo - U-Banca Transilvania
CSU Sibiu - BC SCM Timișoara
BCM Pitești - Phoenix Galați
Timba Timișoara - SCM U Craiova

Etapa 15 - 20.01.2018

CSM Oradea - BC Mureș
Steaua CSM Eximbank - Politehnica Iași
BC SCM Timișoara - Dinamo
U-Banca Transilvania - CSU Sibiu
SCM U Craiova - BCM Pitești
Phoenix Galați - Timba Timișoara

Etapa 16 - 27.01.2018

BC Mureș - U-Banca Transilvania
Politehnica Iași - BC SCM Timișoara
Dinamo - Timba Timișoara
CSU Sibiu - BCM Pitești
CSM Oradea - Phoenix Galați
Steaua CSM Eximbank - SCM U Craiova

Etapa 17 - 03.02.2018

BC SCM Timișoara - BC Mureș
U-Banca Transilvania = Politehnica Iași
BCM Pitești - Dinamo
Timba Timișoara - CSU Sibiu
Phoenix Galați - Steaua CSM Eximbank
SCM U Craiova - CSM Oradea

Etapa 18 - 03.03.2018

BC Mureș - Timba Timișoara
Politehnica Iași - BCM Pitești
Dinamo - SCM U Craiova
CSU Sibiu - Phoenix Galați
Steaua CSM Eximbank - BC SCM Timișoara
CSM Oradea - U-Banca Transilvania

Etapa 19 - 07.03.2018

BCM Pitești - BC Mureș
Timba Timișoara - Politehnica Iași
Phoenix Galați - Dinamo
SCM U Craiova - CSU Sibiu
U-Banca Transilvania - Steaua CSM Eximbank
BC SCM Timișoara - CSM Oradea

Etapa 20 - 10.03.2018

BC Mureș CSU Sibiu
Politehnica Iași - Dinamo
CSM Oradea - BCM Pitești
Steaua CSM Eximbank - Timba Timișoara
BC SCM Timișoara - Phoenix Galați
U-Banca Transilvania - SCM U Craiova

Etapa 21 - 17.03.2018

Dinamo - BC Mureș
CSU Sibiu - Politehnica Iași
BCM Pitești - Steaua CSM Eximbank
Timba Timișoara - CSM Oradea
Phoenix Galați - U-Banca Transilvania
SCM U Craiova - BC SCM Timișoara

Etapa 22 - 24.03.2018

BC Mureș - Politehnica Iași
Dinamo - CSU Sibiu
BCM Pitești - Timba Timișoara
Phoenix Galați - SCM U Craiova
Steaua CSM Eximbank - CSM Oradea
U-Banca Transilvania - BC SCM Timișoara

No comments:

Post a Comment