Wednesday, September 27, 2017

Mirel Dragoste: "Suntem foarte motivați și pregătiți să câștigăm"

CSU Sibiu încearcă să marcheze revenirea în cupele europene după o pauză de nouă ani cu o calificare în turul secund al FIBA Europe Cup. În prima manșă a dublei cu BK Pardubice, echipa antrenată de Dan Fleșeriu  a cedat la limită în Sala Transilvania cu scorul de 78-79. Returul cu cehii se joacă miercuri, 27 septembrie, de la ora României 19:00. 70 de suporteri sibieni îi vor încuraja pe Paliciuc și compania la Pardubice.
Suntem foarte motivați și pregătiți să câștigăm și să mergem în al doilea tur. Pentru asta va trebui să muncim mult și să demonstrăm în teren, timp de 40 de minute și cu siguranță vom cîștiga. Am văzut că fanii ne vor susține în număr mare în meciul din deplasare în Pardubice și, ca de obicei, vor fi al 6-lea jucător pentru noi. Sigur ne vor ajuta să câștigăm și ne dorim să le putem dedica această victorie care ne va permite să mergem în următorul tur. - Mirel Dragoste, jucător CSU Sibiu (csusibiu.ro)