Friday, December 1, 2017

Steaua pierde la Timișoara. Al 3-lea eșec pentru bucureșteni în șapte meciuri

În partida care a deschis etapa cu numărul șapte a Ligii Naționale, BC SCM Timișoara a dispus pe teren propriu de Steaua CSM EximBank cu scorul de 86-83 (24-20, 26-18, 20-20, 16-25).

Gazdele s-au impus mai clar decât o arată rezultatul final, la pauza mare tabela indicând 50-38 în favoarea echipei antrenate de Tudor Costescu. Bucureștenii s-au apropiat în ultimele minute, însă timpul nu mai are partea lor. Formația din capitală a înregistrat astfel cea de-a treia înfrângere în șapte partide disputate.

De cealaltă parte, bănățenii bifează a cincea victorie în șapte etape.

BC SCM Timișoara: Diaz 22, Mijajlovic 21, Komatina 15, Popa Calotă 8, Drăgușin 7, Jeremic 7, Burdgess 4, Păun 2.

Steaua CSM EximBank: Taylor 28, Marinov 18, Baciu 14, Zekovic 11, Lapornik 9, Boone 3, Fraseniuc 2, Negoițescu 2.