Monday, January 22, 2018

Eșec usturător pentru BCM Pitești la Craiova

În ultimul meci din cadrul etapei cu numărul 15 a Ligii Naționale, SCM Craiova a dispus pe teren propriu de BCM Pitești cu scorul de 94-79 (25-20, 27-15, 24-23, 18-21).

Argeșenii au început bine partida, conducând cu 9-17 în minutul 6, dar gazdele au întors situația de pe tabelă până la sfârșitul primului sfert, pe care și l-au adjudecat cu 25-20. Din acel moment jocul a curs într-o singuură direcție, spre victoria gazdelor.

Pentru doljeni a debutat LaMarcus Reed, care a contabilizat 13 puncte, 8 recuperări și 5 pase decisive.

SCM Craiova: Martinic 21, Aleksandrov 21, Reed 13, Samuels 13, Paasoja 12, Orbeanu 10, Vîrna 4.

BCM Pitești: Agafonov 22, Troupe 20, Nicoară 14, Russell 7, Nuutinen 7, Kostoski 5, Ciotlăuș 2, Lazăr 2.