Sunday, January 21, 2018

Primul eșec acasă pentru campioană. CSU Sibiu câștigă la Cluj

U-Banca Transilvania a suferit sâmbătă cea de-a treia înfrângere în actuala ediție a Ligii Naționale, prima în fața propriilor suporteri. Echipa antrenată de Mihai Silvășan a cedat în fața rivalilor de la CSU Sibiu cu scorul de 70-86 (19-17, 19-16, 11-32, 21-21).

Soarta întâlnirii s-a decis în sfertul al treilea pe care oaspeții și l-au adjudecat cu un categotic 11-32. Sibienii au fost "on fire" la aruncările din afara semicercului, înscriind de nu mai puțin de 7 ori de la mare distanță în prima jumătate a reprizei secunde. Cinci dintre aceste reușite au fost semnate de Lawrence Kinnard.

Clujenii pierduseră și meciul tur cu CSU.

U-Banca Transilvania: Lapornik 22, Drungilas 15, Sakic 9, Kuti 9, Kromah 6, Watson 4, Kalnichenko 3, Barro 2.

CSU Sibiu: Kinnard 28, Laser 23, Pratt 11, Cooper 7, Davis 6, Paliciuc 5, Dragoste 4, Popescu 2.