Tuesday, January 9, 2018

Steaua întrerupe seria victoriilor formației CSU Sibiu

După o serie de cinci victorii consecutive, CSU Sibiu a cedat luni seara pe terenul celor de la Steaua CSM EximBank cu scorul de 78-68 (16-21, 27-13, 19-11, 16-23).

Echipa antrenată de Dan Fleșeriu a început bine meciul, adjudecându-și primul sfert cu 16-21, dar bucureștenii au trecut apoi la cârma jocului, conducând autoritar ostilitățile. Diferența între cele două adversare a crescut cu rapiditate în favoarea gazdelor, care s-au distanțat la 20 de puncte până în minutul 26, când tabela a indicat 60-40.

În sfertul al patrulea, sibienii și-au făcut din nou simțită prezența pe teren, însă până la final nu s-a mai pus problema învingătoarei.

Steaua CSM EximBank: Baciu 18, Taylor 16, Lapornik 14, Zekovic 10, Marinov 8, Fraseniuc 6, Boone 4, Negoițescu 2.

CSU Sibiu: Laser 32, Cooper 10, Kinnard 8, Pratt 7, Dragoste 5, Popescu 4, Davis 2.