Monday, January 29, 2018

Steaua rămâne neînvinsă pe teren propriu

Într-un meci contând pentru etapa cu numărul 16 a Ligii Naționale, Steaua CSM EximBank a dispus pe teren propriu de SCM Craiova cu scorul de 90-79 (29-20, 22-17, 23-16, 16-26).

Echipa din capitală s-a impus mai clar decât o arată rezultatul final. Bucureștenii au condus autoritar ostilitățile, distanțându-se chiar și la 23 de puncte până în minutul 29, când tabela a indicat 74-51.

Pe fondul relaxării adversarilor, care se aflau la adăpostul unui avantaj liniștitor, oaspeții au redus consuiderabil din diferență în ultimul sfert, fără a se mai pune însă problema formației câștigătoare.

Steaua a rămas astfel neînvinsă pe teren propriu, având 8 victorii consecutive în fața propriilor suporteri.

Steaua CSM EximBank: Zekovic 22, Lapornik 17, Fraseniuc 13, Marinov 12, Taylor 11, Boone 10, Negoițescu 3, Darwiche 2.

SCM Craiova: Siriscevic 14, Paasoja 13, Aleksandrov 12, Reed 12, Martinic 11, Samuels 9, Vîrna 5, Orbeanu 3.