Thursday, April 19, 2018

BCM Pitești a renunțat la Hristu Șapera după fiascoul cu CSM Oradea

Conducerea formației BCM Pitești a renunțat la serviciile tehnicianului Hristu Șapera imediat după înfrângerea cu CSM Oradea. Argeșenii au condus cu 71-51 în debutul sfertului al patrulea, însă oaspeții au revenit spectaculos în joc și au reușit să trimită partida în prelungiri, obținând victoria în overtime.
După înfrângerea suferită în această seară, conducerea echipei noastre, împreună cu membrii Consiliului de Administrație, au luat decizia de a încheia colaborarea cu Hristu Șapera.
Alex Ziguli și Liviu Dumitru vor conduce vulturii, de pe margine, până la sfârșitul sezonului.
Îi mulțumim lui Hristu Șapera pentru perioada lungă petrecută la Pitești și îi urăm mult succes în continuare! (@bcmupitesti)
BCM Pitești se clasează actualmente pe poziția a șasea în clasament, cu un bilanț de 14 victorii și 15 eșecuri. Argeșenii vor evolua sâmbătă pe terenul campioanei U-Banca Transilvania.