Wednesday, June 6, 2018

U-BT și CSU Sibiu mai joacă o dată la Cluj. Finala mică se decide în meciul trei

CSU Sibiu a egalat situația în seria cu U-Banca Transilvania din cadrul finalei mici a Ligii Naționale. După ce a pierdut duminică la Cluj, echipa antrenată de Dan Fleșeriu s-a impus miercuri pe teren propriu cu scorul de 93-90 (17-17, 24-25, 22-19, 30-29).

Partida a fost una echilibrată, iar la începutul sfertului al patrulea tabela a indicat egalitate la 63-63. Diferența s-a făcut în ultimele minute, gazdele dominând finalul întâlnirii.

CSU Sibiu: Pratt 28, Kinnard 17, Williams 13, Laser 10, Davis 9, Dragoste 8, Cooper 8.

U-Banca Transilvania: Watson 26, Rasic 20, Barro 11, Zeigler 8, Lapornik 7, Torok 5, Kuti 5, Drungilas 2, Kalnichenko 2, Sakic 2, Mureșan 2.

Decisivul se va juca sâmbătă, cu începere de la ora 18:00. Meciul va fi transmis în direct pe Digi Sport 3.