Saturday, October 13, 2018

Gajovic și Mijajlovic impresionează la debutul pentru SCM Craiova. Doljenii au trecut de Dinamo

SCM Craiova a câștigat, mai clar decât o arată scorul, pe terenul rivalilor de la Dinamo Știința. La finalul întâlnirii tabela a indicat 89-95 (22-25, 26-32, 12-20, 29-18), dar oaspeții au condus chiar și la 17 puncte pe parcursul partidei.

Cea mai mare diferență s-a înregistrat înregistrat în minutul 25, când Goran Gajovic a scuturat plasa coșului de la mare distanță pentru 53-70, precum și la sfârșitul sfertului al treilea, la 60-77.

Pe fondul relaxării adversarilor, echipa din capitală a limitat proporțiile eșecului prin parțialul de 29-18 din ultimele minute, însă fluierul de final a consemnat victoria doljenilor.

Dinamo Știința: Deloach 24, Vrkic 18, Kumpys 14, Baker 13, Kaplanovic 6, Badiu 5, Diaconescu 4, Ioniță 2, Andrei 2, Calenic 1.

SCM Craiova: Gajovic 23, Mijajlovic 19, Boone 18, Troupe 14, Curry 12, Radukic 4, Berceanu 2, Casale 2, Ionescu 1.