Sunday, October 21, 2018

SCM Craiova trece de BC CSU Sibiu după un meci controlat cap-coadă

La  capătul unui meci pe care l-au dominat, doljenii de la SCM Craiova au dispus cu emoții de BC CSU Sibiu. Partida din Bănie s-a încheiat la o diferență de doar 3 puncte, rezultat final 74-71 (19-14, 18-13, 22-19, 15-25), dar gazdele au condus chiar și la 15 lungimi, tabela indicând 56-41 în minutul 29.

Cu excepția celor două momente de egalitate la 4-4 și 67-67, echipa antrenată de Aleksandar Todorov s-a aflat în permanență în avantaj. Sibienii au revenit spectaculos în sfertul al patrulea, dar n-au mai avut energie să dea lovitura de grație, reușind doar să diminueze proporțiile eșecului.

SCM Craiova: Boone 19, Mijajlovic 14, Curry 13, Troupe 10, Casale 8, Radukic 4, Gajovic 2, Berceanu 2, Ionescu 2.

BC CSU Sibiu: Philmore 28, Hardy 13, Pratt 10, Cooper 7, Dragoste 6, Gavriloaia 3, Falker 2, Tamulis 2.