Saturday, October 13, 2018

Surpriză în capitală. Campioana cedează pe terenul Stelei

Campioana CSM Oradea s-a împiedicat sâmbătă seara pe terenul formației Steaua București, partida încheindu-se cu victoria bucureștenilor la scorul de 81-74 (21-27, 20-14, 22-16, 18-17)

Oaspeții au început bine meciul și și-au adjudecat primul sfert cu 21-27, dar echipa din capitală a reechilibrat balanța până la pauza mare, când tabela a indicat egalitate la 41-41.

În repriza a doua, gazdele s-au aflat în permanență la conducere, iar fluierul de final a consemnat prima mare surpriză a noului sezon competițional.

Steaua București: Duric 18, Mandache 13, Delas 13, Spencer 12, Vlahovic 10, Gospic 6, Vîrna 5, Negoițescu 4.

CSM Oradea: Ginyard 12, Pasalic 12, Valeika 11, Watson 11, Lucic 11, Richard 10, Kariniauskas 4, Fometescu 3.