Sunday, October 14, 2018

Victorie categorică pentru BC CSU Sibiu în meciul cu BCM Pitești

În primul meci oficial pe teren propriu în actualul sezon, BC CSU Sibiu a dispus de BCM Pitești cu scorul de 95-69 (28-16, 16-26, 26-11, 25-16).

Prima repriză a fost una de care pe care. Gazdele au început în forță partida și s-au desprins la 28-16 până în minutul 10. Argeșenii s-au trezit din pumni și au răspuns cu aceeași monedă în sfertul al doilea, pe care și l-au adjudecat un parțial de 16-26, la pauza mare tabela indicând 44-42.

La reluare, pe teren a mai existat o singură echipă. Sibienii au făcut o adevărată demonstrație de forță și s-au desprins la un incredibil 91-62 spre finalul întâlnirii. S-a terminat 95-69, iar BC CSU Sibiu ocupă actualmente primul loc în clasament.

BC CSU Sibiu: Hardy 25, Falker 16, Philmore 14, Cooper 12, Pratt 10, Brosser 5, Gavriloaia 5, Tohatan 5, Dragoste 3.

BCM Pitești: Siriscevic 18, Jeremic 15, Bishop 8, Gheorghe 8, Person 7, Sturanovic 5, Korniienko 4, Orbeanu 4.