Tuesday, January 8, 2019

Dinamo face un joc bun în fața timișorenilor, dar "leii" din Banat câștigă în capitală

Dinamo Știința rămâne fără victorie în actuala ediție a Ligii Naționale. Echipa antrenată de Tudor Costescu a înregistrat luni seara cea de-a 13-a înfrângere consecutivă în campionat, bucureștenii cedând în fața celor de la BC SCM Timișoara cu scorul de 85-87 (21-15, 22-24, 19-18, 23-30).

Jocul a curs în favoarea gazdelor în prima jumătate de oră, însă bănățenii au turat motoarele în finalul întâlnirii. La sfârșitul sfertului al treilea tabela a indicat 62-57, dar cinci reușite la rând de la mare distanță ale timișorenilor au făcut ca în minutul 34 să se înregistreze egalitate la 74-74, iar fluierul de final a comsemnat victoria oaspeților.

Dinamo Știința: Barro 19, Baker 19, Kimp 15, Deloach 12, Badiu 8, Ioniță 8, Diaconescu 2.

BC SCM Timișoara: Vukosavljevic 25, Pesakovic 18, Randolph 13, Diculescu 10, Brown 9, Baciu 4, Popa Calotă 3, Stojadinovic 3, Komatina 2.